Co robić, by on mnie kochał ; (

Witam. Może to portal dla dorosłych, nie wiem, ale mam problem. Mam 14 lat, za 4 dni 15, ale to nie o to chodzi. Rok temu na urodzinach u kumpla poznałam fajnego chłopaka. Dużo się widywałam z nim i moją paczką, było fajnie, normalnie, zawsze gadaliśmy na żywo i na GG, zawsze normalnie, ale po jakimś czasie zrozumiałam, że to ten, na którego czekałam, cały czas o nim myślałam, potrafiliśmy przepisać smsami całą noc, inaczej już rozmawialiśmy, zazwyczaj graliśmy w taką grę na pytania... Zadawaliśmy sobie dużo pytań, żeby się poznać lepiej i nagle weszliśmy w takie bardziej pytania dojrzalsze i w ogóle...

Ja miałam do niego bardzo dużo pytań, bo chciałam być z nim i jakoś mu to powiedzieć. I zadawalam mu takie pytania jak "podobam ci się”, "czy wyobrażasz nas sobie kiedyś razem”, "miałeś kiedyś ochotę mnie przytulić, pocałować i potrzymać za rękę"... itp. On zawsze mówił tak. Ucieszyło mnie to, i pewnego dnia chciał się ze mną spotkać, bo chciał mi coś powiedzieć, umówiliśmy się na spacer, ale ja jestem osobą bardzo nieśmiałą i odpadam zawsze przy nim. Więc mu powiedziałam, że mam karę od mamy, bo za długo dzień wcześniej przesiedzieliśmy, zasmuciło go to… Zresztą mi też nie było łatwo...

Następnego dnia dowiedziałam się od psiapsióły, która wymuszała od niego każdą informację, że on chciał mnie się spytać o chodzenie, i potem normalnie już się spotykaliśmy, ale pewnego zimnego dnia usiedliśmy z paczką na ławce, przez to, że ja mam psa, a moi rodzice mieli zmianę na noc, musiałam iść już o 19 do domu, pożegnałam się i poszłam. Potem wchodzę o 22 na GG i się dowiaduję, że właśnie on trzymał moją psiapsiółę drugą za rękę, bo jej zimno było i ją odprowadzał do domu, a mnie nigdy nie odprowadził ;(

Zaczęłam ryczeć, nie wiedziałam, co się dzieje, byłam wściekła, zła i oburzona. Na następny dzień zrobiłam mu taką awanturę o to, wkurzył się i powiedział, że mnie bardzo kochał, ale już mu minęło przez to, że zrobiłam mu taką awanturę o gówno, teraz się tym dręczę cały czas, mija już 7 miesięcy, a ja nadal go kocham i chcę z nim być, ale nie wiem jak mu to powiedzieć, błagam, pomóżcie mi: (

Witam!

Myślę, że powinaś przeprowadzić z chłopakiem szczerą rozmowę. Zapytaj go wprost, co do Ciebie czuje, poproś, aby wyjaśnił Ci swoje zachowanie sprzed 7 miesięcy. Szczera i otwarta rozmowa to podstawa. Inaczej będziesz się niepotrzebnie zadręczać.

Życzę powodzenia i odwagi.

Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z chłopakiem. Opowiedz mu o tym jak się czujesz; nie będziesz go przecież oceniać, a powiedzieć o własnym uczuciu masz prawo. Zawsze. Poza tym rozmowa jest strategią, która najsilniej ze wszystkich łączy się ze skutecznym rozwiązywaniem problemów.

Powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Piszesz o trudnych chwilach ze swojego życia: pierwsza prawdziwa miłość i można by rzecz: emocjonalna zdrada przez chłopaka, którego darzysz silnym uczuciem. To na pewno bardzo ciężka sytuacja i czujesz się skrzywdzona. Cały czas jesteś zakochana i nie wiesz co powinnaś zrobić.
Choć masz 14 lat, piszesz o swoich uczuciach i przeżyciach w bardzo świadomy sposób. To wiele znaczy, ponieważ nie nazywasz miłością czegoś co trwało chwilę, ale coś, co długo jest w Twoim sercu.
Myślę, że odpowiednim rozwiązaniem tej sytuacji będzie próba porozmawiania z chłopakiem. Napisałaś, że po awanturze powiedział, że już Cię nie kocha. Nigdy tego nie mieliście okazji przegadać, wyjaśnić. Dojrzałe uczucie aż prosi się o rozmowę - w tym przypadku tak jest i wierzę, że dasz sobie radę.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA