Co robić, by zacząć czerpać przyjemność z seksu z partnerem?

Od dzieciństwa się masturbowałam. Wcześniej oczywiście nie wiedziałam, że jest to masturbacja. Zazwyczaj ocierałam się o stojące rzeczy, np. drzwi. Przyjemność przychodziła szybko, trwała krótko i raczej nie nazwałabym tego orgazmem.Rok temu zacząłam życie seksualne i nie odczuwam większej przyjemności z pieszczot, nawet oralnych, o orgazmie nie mówiąc.Ograniczyłam taką masturbację, próbowałam rękoma, ale też nie było tak przyjemnie. Co robić, by zacząć czerpać przyjemność z seksu z partnerem?

Dzień dobry!

Dla większości kobiet nauka czerpania przyjemności ze zbliżeń jest procesem, który trwa. Może być to proces bardziej długotrwały i nieco bardziej skomplikowany przy wcześniejszych utrwalonych nawykach masturbacyjnych.

Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek dot. kobiecej seksualności, a także rozważenia podjęcia psychoterapii, której elementem mogą być także tzw. metody treningowe, nauka różnorodnych ćwiczeń i technik, które można stosować zarówno samodzielnie, jak i w kontakcie z partnerem seksualnym.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Wygląda na to, że uwarunkowała się Pani na opisany sposób masturbacji, toteż inne sposoby stymulacji są mało skuteczne.
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną i prawdopodobnie podjęcie terapii.

Pozdrawiam.