Co robić, gdy lek antydepresyjny nie pomaga?

Witam Mam 31 lat i od 4 lat mam nerwice/depresje. Bralem na to asentre w dawce 50 mg i zawsze mi pomagala tak po ok.5 do 6 tygodni czulem sie zawsze juz lepiej a teraz zazywam juz 46 dni tez w dawce 50 mg i niewidze zadnej poprawy:). Niewiem juz co robic bo nie mam juz sily caly czas sie zle czuje...dodam ze jest to chyba moj 4 powrot do asentry

Witam Pana,
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia depresyjno-nerwicowe
leczy Pan od czterech lat, a problem wciąż powraca i nie widzi
Pan poprawy.
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia depresyjno-nerwicowe
leczy Pan tylko farmakologicznie.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych
efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
ani depresji i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie, czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i zaburzenia
nerwicowe, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń depresyjno - nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój
i radość życia.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl