Co robić, gdy odmrożona kurzajka boli?

Po odmrożeniu kurzajki na stopie, preparatem z apteki dostałem gorączki 38C, która przeszła po ok. 30h. 4 dni po odmrożeniu na kurzajce nie pojawiają się żadne bąble. Odmrożony punkt jest twardy, lekko odbarwiony na żółto, nie boli, kurzajkę czuję podczas chodzenia, wizyta u dermatologa dopiero za miesiąc, lekarz rodzinny rozkłada ręce. Nie chciałbym powtórzyć sytuacji z gorączką więc kiedy będę mógł spróbować innej metody, np. olejku z glistnika lub plastrów? Czy taką odmrożoną kurzajkę można zetrzeć - gdy dużo chodzę skóra wokół niej narasta i robi się twarda, wtedy chodzenie boli?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku lepiej nie usuwać kurzajki na własną rękę. Nie wolno też ścierać nadmiaru skóry - infekcja może się rozsiać.