Co robić gdy partner jest uzależniony od masturbacji?

Witam! Mam ogromny problem z moim partnerem. Jesteśmy razem od roku. Oboje mamy po 32 lata. Ludzie w tym wieku powinni się kochać niemal nieustannie. Widujemy się tylko na weekendy, ze względu na odległość. Od początku nie było porywów namiętności, ale na samym początku on przynajmniej inicjował sex.Po kilku miesiącach odkryłam, że on jest uzależniony od masturbacji i pornografii.Mowi, że to rzucił, ale sexu nadal nie ma.Raz na miesiąc, gdy ja zaiinicjuje. Czy jest nadzieja dla nas? Mam już depresje

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcałabym Panią do zaproszenia Partnera do spokojnej, szczerej i otwartej rozmowy i podzieleniu się swoimi wątpliwościami, i wspólnym zadecydowaniu, jakie kroki moglibyście podjąć, aby skutecznie poprawić Wasze relacje seksualne.

Proponowałabym zainspirowanie Partnera do rozmowy i podjęcia terapii specjalistycznej.

Gdyby miała Pani życzenie pomocnej rozmowy ze mną, zapraszam na Skype.

Życzę Pani wewnętrznej radości,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Myślę, że rok partnerstwa to jest odpowiedni czas, aby porozmawiać o Państwa związku, współżyciu i potrzebach. Szczególnie tych, które budzą Pani niepokój. Najwyraźniej Państwa potrzeby różnią się od siebie, aby była szansa na bliskość emocjonalną i fizyczną należy określić szczerze swoje oczekiwania. Wskazana byłaby również rozmowa z psychologiem, tak aby Pani emocje wyciszyć i znaleźć najlepsze rozwiązanie przy pomocy osoby neutralnej. Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.