Co robić, gdy partner oddala się ode mnie?

Witam. Moim problemem jest to ,że facet oddala się ode mnie . Bardzo mało ze mną pisze ,nie dzwoni,nie pyta jak mi minął dzień . Piszę tylko dzień dobry i dobranoc i czasami "nie bój się kocham cię" powiedział mi raz ,że dużo się czepiam ,kłócę i on ma tego dosyć ,ale pierwszy raz tak robi jak teraz. Piszę obojętnie strasznie ,jakbym go nie interesowała , ciągle powtarza ,że nie będzie ze mną rozmawiał o tym samym i odpowiadał na to samo w kółko bo o tym już rozmawialiśmy . Co robic?

Witam, warto porozmawiać szczerze z partnerem o zmianach które Pani zauważyła. Czym są spowodowane, jak Pani je odbiera. Proszę się zastanowić co musiałoby się zmienić i na ile, aby nie odczuwała Pani że partner się od Pani oddala.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, Droga Pani, brakuje mi tu informacji dotyczącej długości trwania związku, gdyż taki opis, będzie miał inne znaczenie w miarę świeżej relacji, a zupełnie inne w związku wieloletnim. Zakładam, że ze względu ma Pani wiek, raczej chodzi o pierwszy rodzaj związku. Jak jedno z partnerów wyczuwa brak bliskości w związku, co Pani ładnie nazwała oddalaniem się, to na ogół "coś jest na rzeczy". Natomiast przyczyny tego mogą być różne. Może to być aktualne zaangażowanie partnera w jakąś działalność (praca, nauka, dom rodziny, stan zdrowia), która powoduje, że poświęca się temu całkowicie, przez co mniej czasu i energii zostaje na Wasz związek. Być może faktycznie, jakieś nieporozumienia, wynikające z różnicy charakteru, które wcześniej akceptował, obecnie partnerowi przeszkadzają, co powoduje jego mniejsze zaangażowanie. Doradzam szczerą rozmowę. Jeżeli uda się poznać istotę sprawy to będziecie wiedzieć nad czym pracować. W sytuacji braku efektów takiej rozmowy to najlepszym rozwiązaniem będzie nie naciskać i czekać na rozwój sytuacji. Piszę, żeby nie naciskać, bo jeżeli się uporczywie "goni tego, co ucieka" to paradoksalnie ten ucieka jeszcze szybciej. Proszę dać partnerowi trochę oddalić się, aby ten mógł rozeznać chęć bycia w waszej relacji. Być może będzie to dla Pani trudne, w takich chwilach nieocenione wsparcie przynosi rodzina, przyjaciele, w ostateczności też może Pani poprosić o pomoc psychologa. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Pisze Pani, że partner odzywa się rano i wieczorem, a także pisze że nie bój się, bo Cię kocham. Pani twierdzi że to za mało i żąda aby partner był bardziej zaangażowany czyli częściej z Panią rozmawiał na temat miłości do Pani. Ale nie wiadomo, czym się zajmuje i czy ma czas na tak częste dawanie dowodów miłości. Takie młode dziewczyny (bardzo ogromny atut) potrzebują częstego mówienia że się je kocha, a chłopcy nie. Przeważnie młodzi ludzie zajmują się sportem, często pracą i raczej mają mniej czasu aby dawać permanentnie dowody miłości. Nie słucha Pani komunikatów swojego partnera, on mówi: " Nie rozmawiajmy stale na ten sam temat. Nie bój się, kocham Cię". Więc po co się Pani zamartwia, lepiej posłuchać drugiej strony, co mówi i obserwować co robi. Nie warto się uzależniać od partnera, trzeba znaleźć dla siebie różne zainteresowania, rozwijać je i doskonalić. Życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam, Panią, zdanie "partner oddala się ode mnie" brzmi smutno. Jakbym wzięła pod uwagę tylko pierwszą część Pani posta, mogłabym się skupić na zachęcaniu Pani do wyjaśniania z partnerem nieporozumień. Dopiero sugestia, że się Pani "czepia i nadmiernie kłóci" rzuca dodatkowe światło na sprawę. Może Pani partner traci cierpliwość do Pani "humorów", chciałby związku z kobietą, która aż tyle nie wypytuje, nie docieka, nie podważa, nie naciska. Może chciałby trochę zaufania z Pani strony, skoro "nie bój się kocham cię". Proszę się postawić w jego sytuacji, wszyscy potrzebujemy poczucia wolności wokół siebie, nikt nie chciałby przebywać w związku, który ogranicza. Proszę spróbować inaczej na niego spojrzeć. Pozdrawiam, Agnieszka Naruszewicz