Co robić, gdy pominięto jedną tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, wczoraj przy łyknięciu tabletki zorientowałam się że " zjadłam czwartek "(powinnam piątkową ) nie wiem kiedy nastąpiło pominięcie. W opakowaniu została mi 1 tabletka. Jak mam teraz postąpić? Dodam,że współżyłam w ostanich dniach

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ nie wie Pani kiedy doszło do pominięcia tabletki, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Sugeruję, by rozpoczęła Pani drugie opakowanie tabletek bez przerwy. To zminimalizuje ryzyko ciąży jeśli do pominięcia doszło w 3 tygodniu. Po około 14 dniach proszę jednak wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie pozytywny, proszę odstawić tabletki.