Co robić, gdy spóżnia się okres?

Witam. Mam 20 lat. Mój okres do tej pory był regularny. Lecz ostatnio się nie pojawił. Spóźnia się już 13dni. Zrobiłam dwa testy ciążowe, obydwa wyszły negatywne. Mam mdłości, wymioty, obolale piersi. Wczoraj dostałam plamienia, było nieduże. Nie wiem co się dzieje:( bardzo się martwię, a wizyte u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!
Do ustalenia przyczyny Pani dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania ginekologicznego. Ze względu na dwa ujemne wyniki testu ciąża jest mało prawdopodobna, ale nie niemożliwa. Warto zwrócić uwagę na czas ich wykonania. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki testu można uzyskać 14 dni po dacie ostatniego ryzykownego zbliżenia. Jeżeli ma Pani uzasadnione obawy, że mogło dojść do zapłodnienia sugerowałabym wykonać test z krwi polegający na ilościowym oznaczeniu gonadotropiny kosmówkowej, hormonu produkowanego podczas ciąży.
Przyczyn wydłużenia cyklu jest wiele. Często do opóźnienia miesiączki dochodzi wskutek zadziałania takich czynników jak przewlekły stres, infekcja, przyjmowane leki, zmiana klimatu, zwiększenie wysiłu fizycznego, drastyczna zmiana diety.
Ze względu na współwystępowanie licznych objawów można podejrzewać wystąpienie zaburzeń hormonalnych.
Właściwą diagnozę postawi specjalista podczas wizyty kontrolnej.
Pozdrawiam.