Co robić, gdy zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjne na wakacyjny wyjazd?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy. Ostatnio byłam na wyjeździe i niestety zapomniałam ze soba wziąć opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki biorę zazwyczaj o 19.00, tą akurat wzięłam o godzinie 14.00 nastepnego dnia. Dodam też, że mam 16 lat i że była to ostatnia tabletka przed tabletkami placebo. Są to tabletki Y***.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozwiązania są dwa:
1. rozpocznie Pani od razu nowe opakowanie (tabletki aktywne), pomijając tabletki placebo
2. będzie Pani przyjmować tabletki placebo, ale tylko 3 (pierwszym dniem przerwy będzie wtedy dzień pominięcia tabletki).

Takie postępowanie zapewnia pełną ochronę antykoncepcyjną.