Co robić, jeśli chłopak nie chce rozmawiać o uczuciach?

Witam. Jestem ze swoim chłopakiem pół roku, on twierdzi że jest mu ze mną dobrze, kilka razy próbowałam rozmawiać z nim o uczuciach ale zazwyczaj kończyło się to na tym że mam czekać ale niby na co? mi też jest z nim dobrze ale oczekuję od niego chociaż odrobiny zapewnienia że jestem dla niego kimś ważnym, dlatego męczy mnie już ten związek. Jak mam z nim rozmawiać żeby nie naciskać za bardzo a żeby on się w końcu otworzył, boję się że zacznę szukać gdzie indziej tego co mi brakuje.Proszę o rade

Witam Panią,
w związku z opisaną przez Panią sytuacją zalecałabym konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, aby sobie odpowiedzieć na parę kluczowych pytań dotyczących związku oraz realnie spojrzeć, czy to, czego Pani oczekuje od partnera, może Pani otrzymać?

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam. Opisuje Pani charakterystyczne reakcje związane z zaburzeniem emocjonalnym zwanym aleksytymią. Jest to tzw. analfabetyzm emocjonalny. Albo Pani to zaakceptuje, albo chłopak zgłosi się do psychologa na naukę rozpoznawania emocji.