Co robić, jeśli chłopak nie daje swobody?

Witam,otóż mam problem z partnerem :( jesteśmy ze sobą 8 miesięcy a on nie daje mi swobody, są wakacje i nie mogę spotkać się z nikim poza nim, nie mogę rozmawiać z nikim obcym, a ostatnio nawet młody pracownik nie mógł spojrzeć w moja stronę bo od razu " zdrada" a najgorszy nasz problem jest kwestia poglądów, według mnie dziewczyna sama z siebie nie powinna jeździć do chłopaka w "kawalerkę" a dla niego to całkiem normalne. Z tych powodów wyzywa mnie i uważa że powinnam iść do psychologa. Co zrobić

Witam Panią
Myślę, że faktycznie powinna Pani skonsultować się
z psychologiem, jednak w innym celu, niż to sugeruje Pani chłopak.
Przede wszystkim ważne, żeby odzyskała Pani równowagę
wewnętrzną, odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła
poczucie własnej wartości, zdobyła umiejętność asertywnego
zachowania się i zbudowała własną niezależność.
Jeżeli tego Pani nie zrobi, będzie Pani czuła się uzależniona od partnera,
a każdy nieprzyjemny incydent będzie powodował dyskomfort wewnętrzny,
potęgował Pani złe samopoczucie, obniżał Pani poczucie własnej wartości
i może doprowadzić do nerwicy lub innych zaburzeń.
Myślę, że powinna Pani także zastanowić się nad sensem tego związku.
Czy na tak chwiejnych podstawach można zbudować
waszą wspólną przyszłość?
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Opisane przez Panią problemy pokazują, że wasz związek nie jest partnerski, a jego fundamentem jest brak zaufania i zaborczosc. Dobrze by było, aby znalazła Pani w sobie siłę, by podejść stanowczo i asertywnie do sprawy i powiedziała chłopakowi co się Pani podoba a co nie. Bez zaufania daleko się nie zajdzie, a choribliwa zaborczosc może zdusic choćby najgorętsze uczucie. Polecam aby to Pani partner poszukał pomocy psychologa i popracowal nad swoją zazdrością. Pani natomiast doradzam konsultację z psychologiem, podczas której popracuje Pani nad pewnością siebie i asertywnościa. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Opisała Pani swoje relacje z chłopakiem, które są wyraźnie nierównomierne i nie mają nic wspólnego ze związkiem partnerskim. Chłopak źle się do Pani zwraca, gdy wyraża Pani swoje poglądy, jednakże gdy z kimś jesteśmy to szanujemy jego potrzeby i odrębność, dochodząc do wspólnych kompromisów. Dodatkowo pojawia się ograniczanie Pani swobody, wolności. Silna zazdrość jest bardzo niszcząca dla związku.
Warto, by zgłosiła się Pani do psychologa w celu popracowania nad swoimi wewnętrznymi potrzebami. Ponieważ trudność nie leży w miejscu, gdzie wskazuje Pani chłopak. Trudność leży w tym miejscu, które zatrzymuje Panią przy jego boku, pomimo jego zachowania. Zachęcam do kontaktu z psychologiem/terapeutą.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, aby zastanowić się jak Pani czuje się w tym związku, jakie ma oczekiwania i czy są przesłanki do tego by sądzić że partner się zmieni. Jest wobec Pani zaborczy, nie pozwala na kontakty z innymi osobami. Zazdrość którą okazuje może się nasilić i powodować więcej konfliktowych sytuacji. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl