Co robić, jeśli grozi mi śmierć podczas porodu?

Witam mam ogromny problem 1 ciarze cięciem cesarskim miałam 13 lat temu później bardzo dlogo starałam się o dziecko lecz była ciarza pozamaciczna w prawym jajniku i usunięcie jajnika w czasie operacji okazało się że niemoge mieć więcej dzieci ponieważ mogom być komplikacje przez zrosty lecz po 2 latach zaszłam w ciarze cc w trybie nagłym w 36 tygodniu zanik tętna i zmartwica na bloku.byly komplikacje cc trwało.5 godzin syn i ja mieliśmy ciarza operacji ale żyjemy w tej hwili syn ma 2 i pół roku i autyzm gleboki z zmartwicy ale bardzo go kocham i lekarzom dziękuję po 2 i pół roku zaszłam w ciarze jestem w 5 tygodniu lekarz powiedział z zial niejestesmy stworcami trzeba przygotować się na najgorsze może pani umrzeć przy poródzie bardzo się boję mam zagrożenie życia co prawda córka jeat doza na 14 lat ale potrzebuje matki a syn potrzebuje opieki 24 h jest Bez kontaktu ma lenki sam nie chodzi po schodach itp dopiero od niedawna chodzi bardzo się boję proszę o poradę jakom kolwiek

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Sytuacja bardzo trudna, pełna stresu i napięcia. Najlepszym wyjściem będzie dokładne trzymanie się zaleceń lekarza prowadzącego ciążę i stosowanie tego co zaleci.
Jeśli chodzi o wychowanie synka z autyzmem to wiemy, że nie jest to proste wyzwanie. Terapia potrzebna jest na stałe ale też pomoc dla Was rodziców.
Dobrze byłoby znaleść grupę wsparcia by móc podzielić się tym co trudne jednak radziłabym korzystać nie z grup na portalach społecznościowych, a faktycznych, spotkań w realnym świecie.
Dużo dobrego życzę!
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu