Co robić, jeśli opadła mi powieka?

  Od rana mam problem z jedną powieką - opadła mi, czuję również zmęczenie, lekki ból i pieczenie przy jej zamykaniu. Zauważyłam również stan podgorączkowy. Czy coś się dzieje? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję bardzo, Wioleta

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Najprawdopodobniej będzie to infekcja. Jeżeli występuje przy tym uczucie ciała obcego pod powieką, światłowstręt i ból przy poruszaniu okiem - może być to zapalenie wirusowe, ewentualni bakteryjne. Jednak by mieć całkowitą pewność należy udać się do okulisty celem szczegółowej oceny w lampie szczelinowej i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!