Co robić, jeśli paznokieć po uderzeniu mocni poczerniał?

Moja mama w grudniu uderzyła się mocno w palec u nogi. Paznokieć poczerniał. Od tej pory nie dorasta, stał się blady. Lekarka wypisała skierowanie do poradni chirurgicznej niestety termin jest odległy a palec boli w zabudowaniach butach. Na dodatek sąsiad nastraszył mamę że krew pod paznokciem będzie się rozkładać i tylko pogorszy sprawę. Czy miał rację? Co powinnyśmy robić w tej sytuacji, czekać spokojnie na termin wizyty jeszcze kilka miesięcy czy jak najprędzej pójść prywatnie?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli jest taka możliwość, to można wybrać się do lekarza prywatnie, jednak objawy nie stanowią zagrożenia i można równie dobrze poczekać na wizytę zgodnie z terminem. Pozdrawiam!