Co robić jeśli zgubiłam jedną tabletkę antykoncepcyjną?

Witam. Mam pytanie odnośnie zagubienia tabletki. Otóż zostały mi 4 tabletki do 7 dniowej przerwy i tak się stało, że w sobotę wzięłam kolejną z tych ostatnich czterech i okazało się wtedy nie wiem w jaki sposób -podejrzewam, że gdzieś mi się zgubiła, nawet nie wiem w jaki sposób tabletka na niedzielę (czyli druga z tych czterech ostatnich co miałam wziąć) i nie wiem teraz co robić. Jak brać kolejne dwie, czy zostawić ten jeden dzień przerwy i kolejną na poniedziałek wziąć normalnie, czy ta z poniedziałku wziąć w niedzielę a tą z wtorku na poniedziałek i dopiero zrobić tą 7 dniową przerwę, czy co? Proszę o jakąś radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W tej sytuacji może Pani postąpić jak w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu. Należy wówczas zacząć wcześniej 7 dniową przerwę. Pierwszy dzień przerwy to dzień kiedy Pani nie przyjęła tabletki. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek będzie zachowane.

Pozdrawiam