Co robić, kiedy moja dziewczyna unika mnie, nie chce rozmawiać i nie pozwala się dotknąć?

Moja kobieta od kilku dni ma zły humor, wcześniej była opiekuńcza, przytulała, utrzymywała ze mną normalny kontakt fizyczny, do tego słowa kocham cię, czy inne… Moja kobieta ma 23 lata. Teraz jest tak, że jak chce się przytulić to zaraz ucieka, pocałować - też zaraz ucieka, to zerwanie kontaktu fizycznego, nie mówi do mnie jak kiedyś, a kiedy staram się z całych sił żeby było dobrze i pomagam to i tak nie docenia tego. Mówię jej, że wiem, że ma od niedawna prace, że jest zmęczona, bo późno wraca, zawszę wychodzę po nią, ale jak wraca nie ma czasu porozmawiać i nic innego, ale z kimś innym ma siłę i chęci rozmawiać. Boli mnie to. Jak mówię jej to wszystko co czuję to mówi, że jestem chory psychicznie, nienormalny, że wymyślam. Proszę bardzo o pomoc.

Witam!

Pana partnerka unika nie tylko kontaktu fizycznego, ale również rozmów. Nagła zmiana zachowania może być spowodowana trudnym problemem. Warto, żeby starał się Pan dowiedzieć, czego ona w tej sytuacji oczekuje od Pana. Może potrzebna jej jest chwila samotności, by mogła przemyśleć swoje sprawy.
Dobrze byłoby wyjaśnić, co takiego wpłynęło na jej zachowanie. Może Pan zaproponować swojej partnerce termin rozmowy, na którą będzie mogła się przygotować. Pana próby pomocy i otaczania jej jeszcze większą czułością mogą w tej sytuacji odnosić odwrotne od zamierzonych skutki. Dlatego należy jasno określić swoje możliwości i oczekiwania. Może Pan zapewnić partnerkę o swojej gotowości pomocy i po prostu czekać, aż sama o nią poprosi. Nie musi Pan na siłę jej pomagać i starać się poprawić jej nastrój.
Proszę także zadbać o swoje sprawy. Jeśli partnerka nadal nie będzie chciała/miała czasu rozmawiać, to może Pan zaproponować jej napisanie do Pana listu/maila, w którym będzie mogła wyjaśnić, co się z nią teraz dzieje. Pan może w tej sytuacji czuć się odrzucony i niedoceniany, może Pan również mówić o tym partnerce. Takie uczucia są normalne i ma Pan do nich prawo. Warto, żeby zwracała Pan uwagę na swoje uczucia w równym stopniu, co na uczucia i zachowanie partnerki. Proszę pamiętać, że jest Pan tak samo ważny w tym związku, jak Ona.

Pozdrawiam