Co robić na tycie podczas leczenia raka?

Witam! Od 3 miesięcy leczę się na nowotwór złośliwy piersi, obecny przerzutowy do wątroby. Obecnie chemioterapia przed zabiegiem. Dostaje hercyptyne co mocno ogranicza moja wydolność organizmu. . Dostaje dużo sterydów. Przez 3 miesiące przytyłam 12 kg. Z 84kg na 96kg przy wzroście 167cm. Nie mogę tego opanować, puchne, tyje, stosuje dietę watrobowa a waga w górę, co mogę w tej sytuacji zrobić?? Boję się że przy okazji przyłącze się nadciśnienie, cukrzyca lub inna przypadłość.Pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza prowadzącego terapię, sadzę że objawy wynikają z przyjmowanych leków steroidowych.