Co robić po spiłowaniu zęba aby rana zagoiła się?

Witam, spiłowano mi zęba do połowy i usunięto pół korzenia. Dół po korzeniu nie goi się, był tam stan zapalny stosowałem maść. Obecnie nie boli ale nadal jest dziura, już 4 tygodnie minęło a dziura po korzeniu nie zrasta się. Ząb delikatnie się rusza. Proszę o poradę co robić, czy dalej czekać, co stosować aby ta dziura zarosła. Dziękuję i pozdrawiam Tomasz B.

Magdalena Szpala

Czas w którym dojdzie do wytworzenia się nowej kości w miejscu usuniętej części korzenia(resekcja) jest różny, zależny od wieku pacjenta, stanu zdrowia a co za tym idzie indywidualnego potecjalu tworzenia nowej kości. Nowa kość powinna pojawić się w czasie 3-6miesięcy.
W tym czasię nie należy narażać ząb na nadmierne obciążenie(brak kontaktu z zębami drugiego łuku zębowego oraz nagryzanie-dieta miękka)