Co robić po upadku z betonowych schodów?

Dzień dobry, dzisiaj rano spadlam z betonowych schodów. Co prawda miałam na sobie ciepła kurtkę ale jestem bardzo szczupla i uderzenie bylo na tyle mocne ze zdarlam skórę z pleców.. na początku ból uniemożliwia mi oddychanie, przez pewien czas czułam odretwienie w odcinku ledzwiowym. Teraz część pleców wydaje się opuchnięte, smaruje je mascia i polknelam od momentu upadku 200 mg ketonalu i 800 mg ibuprofenu. Czuje się jedynie otlumiona a ból nie minął, wręcz nasilil się tak że całkowicie uniemożliwia mi chodzenie i wstanie z łóżka. Co robi c?

Witam serdecznie,

Konieczna konsultacja z lekarzem rodzinnym. Jeśli ból jest bardzo mocny i powoduję trudności w oddychaniu to wówczas konieczna wizyta na Oddziale Ratunkowym lub w Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej.

Pozdrawiam.