Co robić po wykryciu guzków w piersiach?

Witam. Mam 20 lat i wykryłam guzek w prawej piersi. Wydaje mi się, że w lewej też mam zgrubienie w tym samym miejscu, ale z powodu nieprawidłowej bydowy klatki piersiowej, w prawej łatwiej mi cokolwiek wyczuć. Oba guzki są przesuwalne. Czy to lepiej, czy gorzej? Czy mogę zgłosić się z tym do lekarza rodzinnego? U mnie w mieście nie ma ginekologów-kobiet, a jest to dla mnie krępujące.

Witam serdecznie!

Pragnąc Panią uspokoić - ponad 80% guzków piersi to guzy łagodne, a dodatkowo w Pani wieku ryzyko potencjalnego raka złośliwego jest naprawdę bardzo niewielkie. Niemniej oczywiście należy koniecznie zgłosić się do lekarza. Rozumiem Pani rozterki, ale mimo wszystko będę Panią namawiała do wizyty u ginekologa - gdyż po pierwsze mają oni największe doświadczenie w ocenie tego typu zmian, a po drugie wskazana byłaby ocena piersi w USG.

Pozdrawiam serdecznie