Co robić przy bólu piersi i brzucha po miesiączce?

Mam ukończone 30 lat i mam wielki problem nie wiem co mam robić? Miesiączkę miałam 29 listopada i po miesiączce zaczęły się problemy. Zaczął mnie boleć brzuch dołem i krzyż. Bolały mnie piersi i tak jest do teraz, do 22 grudnia, a jeszcze do tego zauważyłam, że dołem spuchł mi brzuch i ciągle odczuwam jego ból.
Nie wiem co mam robić?
Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani wykonać test ciążowy. Jeśli będzie ujemny, radzę udać się niezwłocznie do ginekologa. Do zdiagnozowania powodu Pani objawów konieczne będzie badanie, również ginekologiczne. Jedną z możliwych przyczyn (oprócz ciąży) może być zapalenie przydatków. Zwykle towarzyszy mu jednak również gorączka.
Lekarz zbierze z Panią dokładny wywiad i zbada. Na tej podstawie możliwa będzie dokładna diagnoza.
Pozdrawiam!