Co robić przy braku wzrostu wagi u dziecka?

Córka ma 5 miesiecy, jest karmiona piersią. Ok. 3 miesiaca przestala przybierać na wadze (przyrosty rzędu 30g tygodniowo). Pediatra zalecił dokarmianie mlekiem modyfikowanym, jednak córka wymiotowala po nim, zapuchly jej oczy i uszy. Pediatra zdiagnozowal alergie na bialko mleka krowiego i zalecil mi dietę eliminacyjną. Skierował nas też na badania (morfologia, mocz, usg brzucha) i do gastrologa. Badania wyszly ok, gastrolog też nie znalazl nic niepokojacego. Na diecie bezmlecznej jestem juz ponad miesiac i córka zaczęła ładnie przybierac (80-120 g tygodniowo). Pediatra nakazał kontynować dietę przez minimum pol roku i wykluczyc absolurnie wszystkie produkty mleczne, natomiast gastrolog "pozwolił" jesc rzeczy takie jak twaróg, jogurty bez dodatku mleka w proszku, maslo w malych ilosciach. Dwoch lekarzy, dwie opinie a ja nie wiem czy jesc czy nie, czy rzeczywiscie twaróg i jogurty są bezpieczne? dodam, ze oprocz niskiego przyrostu wagi córka pijąc moje mleko nie miala zadnych objawow alergii, dopiero mleko modyfikowane wywolalo silna reakcje alergiczna.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest powolne wprowadzanie wyżej wymienionych produktów