Co robić przy nadżerce przełyku w ciąży?

Witam, Jestem w 11tyg.ciazy i okazalo się po badaniu endoskopowym że mam nadzerke przelyku polipa i refluks.Lekarz kazał mi pic codziennie len a także brać przez 2 dni controloc zrobic 2dni przerwy i znowu.Czy jest to bezpieczne ?

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Len jest całkowicie bezpieczny w ciąży. Jeśli chodzi o Controloc, to ma bezwzględnych przeciwwskazań, ale powinien być on stosowany pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Pozdrawiam!