Co robić przy podejrzeniach bulimii?

witam. za trzy miesiace koncze 18 lat. podejrzewam ze mam bulimie i nerwice. czy moge juz udac sie do psychiatry czy poczekac do ukonczenia pelnoletniosci? nie chce by dowiedziala sie o tym moja rodzina. chce sie udac na leczenie ale niestety nie wiem co mam zrobic najpierw. nie wiem jak zapisac sie do psychiatry i obawiam sie pierwszej wizyty.

Witam,

w przypadku gdy pacjent ma ukończone 16 lat ale jest jeszcze niepełnoletni na badanie psychiatryczne oraz leczenie wymagana jest podwójna zgoda- zarówno pacjenta jak i opiekuna (rodzica) lub przedstawiciela prawnego. Stąd utrzymanie w tajemnicy wizyty u psychiatry może być na razie problemem...

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry, warto jak najszybciej udać się do lekarza. Nie jest to problem z którym można czekać. Przez 3 miesiące choroba może się pogłębić. Zastanawiam się czemu nie chce Pani pomocy, wsparcia ze strony rodziny? Jednak zapewne swoje powody Pani ma. Proszę się zarejestrować aczkolwiek może być tak że lekarz będzie wymagał obecności rodziców.