Co robić w przypadku wykrycia zmian nowotworowych na wątrobie i dwunastnicy?

witam, w rodzinie starsza osoba przeszła zabieg operacyjny usunięcia kamieni. Przy zabiegu zauważono nacieki na wątrobę i inne narządy. po zbadaniu wycinka otrzymaliśmy wynik badań: Rak gruczołowy, typ żółciowy (Adenocarcinoma,biliary type)(8140/3) pęcherzyka żółciowego G3,pT3 pNX. Po tomografie wynik pokazał że znajdują się jakieś komórki na wątrobie i dwunastnicy, ale na trzóstce nie ma nic. Proszę o pomoc! jakiemu leczeniu się poddać? czy jest szansa zatrzymać chorobę?

Z takim wynikiem badania należy pilnie udać się na konsultację onkologiczną (najlepiej założyć kartę DiLO i pacjent musi skonsultować się z konsylium onkologicznym). Dopiero onkolodzy zadecydują o dalszym sposobie postępowania. To bardzo zaawansowany proces nowotworowy, nowotwór bardzo agresywny. Prawdopodobnie dalszym sposobem leczenia będzie chemioterapia.