Co robić z bolącym guzkiem na karku?

Witam, mam na imię Grzegorz lat 31, od dwóch tygodni mam problem z bolącym guzkiem na karku. Jest on umiejscowiony blisko czaszki, tak gdzieś 1cm w dół od linii czaszkowej a mniej więcej 1cm od jakby środka karku na lewo, na linii włosów. Jest to twardy punkt, lekko wydłużony, długość 3mm i szerokość 2mm. Nie rusza się, nie boli przy nacisku. Natomiast daje o sobie znać gdy siedzę lub leżę lub mocno skręcam głową prawo-lewo, góra-dół. Dokładnie mówiąc, nie boli mnie on sam w sobie a boli mnie miejsce w jakim jest umiejscowiony. Nie wiem co to jest i boję się a nie mam jak iść do lekarza, bo pracuję w takiej pracy w której wolnego nie mam jak wziąć. Guz nie powiększa się, już nie jest tak wyraźny pod palcami jak tydzień temu. Czytałem, że w tym miejscu może pojawić się punktowe powiększenie się węzła chłonnego ale nie jestem pewien czy w tym miejscu są jakieś węzły chłonne. Da się temu jakoś zaradzić?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i oceny zmiany. Może to być powiększony węzeł chłonny, ale może to być też zmiana w obrębie skóry czy mieszka włosowego. Raczej nic niepokojącego.