Co robić z ranami po wypadku motocyklowym?

Dzień dobry, miałam wypadek motocyklowy, bez poważniejszych konsekwencji ale skóra jest zdarta w wielu miejscach. Czyszcze codziennie rany, ale kiedy nakładam opatrunek sklejają się z rana, więc poruszam je za każdym razem. Czy w takim wypadku lepiej zostawić je bez opatrunku jeśli przebywam w domu? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, kiedy Pani jest w domu można dać ranom "pooddychać". Oczywiście najważniejsza jest higiena i należy pamiętać o dość częstym przemywaniu.