Co robić z wadami wzroku przy cukrzycy?

przepracowałem 41 lat,jestem cukrzykiem biore 4 razy insuline-w pażdzierniku miałem wymiane soczewki,na kontrole dostałem sie dopiero 15 marca takie terminy-lekarz stwierdza nawrót minimalny i mam skierowanie na laser,nie wiem co to jest,czy nie można zdnia nadzień,termin pod koniec czerwca,nie mogę nosić okulary,bo jedno oko inaczej widzi od drugiego,a lekarz mówi,po zabiegu,zobaczymy,drugie oko sie osłabia,tylko prosze nie odpowiadać w jednym zdanie -udać sie do okulisty,jak tu widzę odpowiedzi,to wiedza tych lekarzy jest wtedy gdy sie zapłaci,Szlag mnie trafia jak się traktuje starsze osoby,nie wspomne o innych specjalistach.Pytanie co mam dalej robić?

Witam.jestem okulistą.przepracował 34 lata. Jeżeli ma Pan z operowane tylko 1 oko to jest oczywiste że źle się Panu patrzy i oczy są różne. Proponuję zoperowac zacmę w drugim oku np w Czechach za 2 tygodnie.a laser 1go oka to przypuszczam Yag laser na tylną torebke soczewki czyli zacmę wtorną nie jest pilny. 6 miesięcy to minimum po operacji chodzi o to żeby nie uszkodzić siatkówki. W cukrzycy zacmę należy operowac jak najpóźniej żeby cukier nie przeszedł do przedniej komory oka i nie wywołał jaskry naczyniowej. Terminy nie zalezą od lekarzy tylko od NFZ i rządu bo jest za mało pieniędzy. Mnie też szlag trafia. Pozdrawiam serdecznie