Co robić zimą, żeby pozbyć się tkanki tłuszczowej z łydek?

Mam 13 lat, przy wzroście 164 cm ważę 58 kg. Chcę schudnąć przynajmniej z 4 kg. Moim największym problemem są nogi, w szczególności łydki. Jakie wykonywać ćwiczenia i uprawiać sporty w okresie zimowym? Muszę dodać, że nie mam za wiele wolnego czasu. Kiedy pojawią się widoczne efekty? Może jeszcze jakaś dieta? Chcę zdrowo się odżywiać, przy tym zrzucić parę kilo i z 2-3 cm jeszcze podrosnąć. Proszę o radę, bo naprawdę chciałabym pozbyć się tego niesfornego tłuszczu! Pozdrawiam, N.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś się odchudzać. Jeśli chcesz ukształtować swoją sylwetkę, powinnaś uzbroić się w cierpliwość i popracować. Efekty ćwiczeń nie będą od razu widoczne, dlatego nie możesz tracić motywacji.
Idealnym sportem na ćwiczenie całego ciała jest pływanie, które uelastycznia i wysmukla sylwetkę, nie jest przy tym męczące. Dodatkowo ćwiczenia na stepie i ze skakanką wysmuklą łydki. Zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, wprowadź je w swoje życie i stosuj się do nich przez cały czas, a nie będziesz miała problemów z nadwagą http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pozdrawiam