Co się dzieje? Dlaczego nie mam miesiączki?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam od 26.05.2010 do 1.06.2010. Na początku maja kochałam się ze swoim chłopakiem, do teraz nie dostałam miesiączki. Bardzo się martwię, bo od tamtej pory mam bóle po prawej stronie w podbrzuszu i pod brzuchem, mam też lekkie mdlosci i bóle nerki, jednak 13.07.2010 robiłam test i wyszedł ujemny, czyli że nie jestem w ciąży. Chciałam zrobić też drugi test po paru dniach, bo mam obawę, że może wyszedł źle, a chce mieć pewność. Miesiączkuje od 10 roku życia, w tej chwili mam 16 lat i miałam problemy z jajnikami. Około 2 lata temu miałam torbiela na jajniku i teraz mam bóle własnie w prawym jajniku. Myślę, czy czasami to zatrzymanie miesiączki nie jest tym spowodowane? Nie wiem już co mam robić. Myślę, że nie jestem w ciąży, bo byłoby to trudne skoro byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą, nie pękła i nie doszlo do wytrysku (we mnie). Proszę o szybką i konkretną odpowiedź oraz poradę co mam zrobić.

Witam.

Wskazana jest wizyta u ginekologa. W pytaniu podano zbyt mało informacji, by móc ocenić przyczynę zatrzymania miesiączki - brak informacji czy miesiączkowałaś dotąd regularnie, czy prowadzono diagnostykę torbieli jajników etc.

Ginekolog zbierze wywiad i zbada Cię - to pozwoli mu wypowiedzieć się na temat prawdopodobnej przyczyny problemu. Na pewno nie należy lekceważyć objawów.

Pozdrawiam