Co sie dzieję - niespecyficzne badania hcg?

Witam,
02.02.2010 zrobiłam badanie beta hcg i wyszło>1, tego samego dnia zrobiłam test kupiony w aptece i wyszedł negatywnie, a w przeciągu ok 2 tygodni wcześniej jeszcze 2 testy robiłam i też negatywne.

Podejrzewałam u siebie ciążę, gdyż miałam wiele jej objawów. Dodam ,iż kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne .2 stycznia powinnam rozpocząć kolejne opakowanie, ale postanowiliśmy z partnerem starać się o dzidziusia. Okres po odstawieniu skończył mi się ok 4 stycznia, następnie miałam kilkudniowe plamienia po odstawieniu ok. między 7-10stycznia. Piątego .02.2010r powtórzyłam bete hcg i wyszła 8,08, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli 31.12.2009r. to szósty tydzień ciąży, ale przeraził mnie fakt ,iż koleżanka, która jest w piątym ma bete ponad 2500, a to znaczna różnica jestem przerażona, a na wizytę u lekarza muszę czekać jeszcze kilka dni. Dodam, iż dziwi mnie to, że mój brzuch niesamowicie się powiększył,z każdym dniem jest znacznie większy, jak na tak wczesną ciążę, to mnie to bardzo dziwi. Do tego oprócz bóli podbrzusza i takich tam objawów, zrobiłam się strasznie poddenerwowana, a raczej nerwowa strasznie łatwo mnie wnerwić ,aż nie panuję nad sobą -to dziwne bo nie panuję i czuję się taka wewnętrznie rozdrażniona. przez co nie mogę odpocząć-odprężyć się. Dodatkowo jestem jakaś rozkojarzona .Do tego też zdarza mi się popłakać, może i z błahych powodów. albo sama nie wiem dlaczego.
Ogólnie czuję się fatalnie. brzuch mi już przeszkadza w spaniu. Tydzień czasu co noc nie mogę usnąć i się mecze do rana, ,nad ranem zasypiam.08.02.2010. Zrobiłam trzecią bete i wyszło znów <1. Dużo czytam w necie i jedyne co mi się nasuwa to ciąża biochemiczna, ale morze jest jeszcze jakaś nadzieja?
Zrobiłam dziś kolejną bete i wskoczyła na 4,17 i progesteron 12,2.Zastanawia mnie to, czemu beta wzrosła? Proszę o odpowiedź.
Proszę o napisanie mi wszystkiego, co Sądzicie Państwo o mojej sytuacji. Bardzo chce być już mamą :).
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wyniki stężenia hCG w Pani krwi są bardzo niespecyficzne. Właściwie tylko jeden z nich był pozytywny (ten z 05.02, 8.08 mIU/ml).  Dopiero wartość powyżej 5 świadczy bowiem o ciąży. Z pewnością nie jest Pani w każdym razie w 5-6 tygodniu. Po odstawieniu tabletek, cykl nie musi od razu powrócić do normy, miesiączki (i tym samym owulacje!) mogą być nieregularne jeszcze nawet przez 6 miesięcy. W normalnym cyklu, owulacja ma miejsce mniej więcej dwa tygodnie po pierwszym dniu miesiączki- tak zakładamy, licząc wiek ciąży w tygodniach od ostatniej miesiączki. U Pani jajeczkowanie mogło mieć miejsce np. po miesiącu od OM. Tak więc wiek ewentualnej ciąży należy w takich, jak Pani, przypadkach, koniecznie potwierdzić w badaniu USG.
Na razie nie mamy jednak pewności, że jest Pani w ciąży. Pozostaje powtarzać badania krwi i ewentualnie testy z moczu co kilka dni, jeśli miesiączka nie będzie się pojawiać lub wystąpią jedynie skąpe krwawienia/plamienia. Pani objawy, tj. rozdrażnienie i powiększenie obwodu brzucha, mogą być wywołane zaburzeniami hormonalnymi, jakie mają miejsce w Pani organizmie po odstawieniu tabletek.

Ciąża biochemiczna to określenie stanu, w którym zarodek obumiera na wczesnym etapie, tak iż nie udaje się potwierdzić obecności ciąży w badaniu USG, ale wyniki testów ciążowych są dodatnie (zanim dojdzie do naturalnego poronienia). Raczej nie możemy póki co mówić o takiej sytuacji w Pani przypadku, ponieważ wyniki Pani testów są bardzo niejednoznaczne.

Czy bierze Pani już kwas foliowy, w dawce 0,4 mg na dobę?
Zapraszam do lektury artykułu o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę rychłego wyjaśnienia sytuacji!