Co się dzieje z brzuchem po porodzie?

co sie dzieje z brzuchem po porodzie chodzi mi o to czy brzuch dalej jest taki duzy czy odrazu sie zmniejsza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zmniejsza się stopniowo w okresie połogu czyli przez 6 tygodni po porodzie. Skóra na brzuchu po porodzie nie jest tak elastyczna jak przed ciążą, dlatego warto stosować kremy dla kobiet po ciąży i po okresie połogu rozpocząć ćwiczenia fizyczne. Należy pamiętać, że każda kobieta jest inna i to w jakim tempie uda się jej powrócić (i czy w ogóle) do stanu przed ciążą zależy od bardzo wielu czynników...