Co się dzieje z moim samopoczuciem?

Witam. Mam mały problem. Nie wiem co się ze mną dzieje , ale od jakichś 3 lat ciągle się boję o swoje życie. Bywało tak ,ze na jakiś czas nie myślałam o tym , ale teraz to się nasiliło. Ciągle czuje jak moje serce dziwnie bije. Kiedyś trenowałem siatkówkę przez 8 lat i nie odczuwałam żadnych objawów ze strony serca. Kiedy przestałam trenować i zmarł mój dziadek na moich oczach , zaczęłam się bać , że tez umre na zawal. Potem niespodziewanie zmarł mój kuzyn ,który miał tylko 22 lata.. A diagnoza była białaczka ostra :( od tamtej pory nie potrafię się na niczym innym skupić ,tylko na tym ,ze jestem poważnie chora na serxe. Odczuwam kolatania zawroty głowy ciężko mi się oddycha i batdzo mam obniżony nastrój. Paradoks jest taki ,ze boję się ćwiczyć i boję sie wyjść na zewnątrz bo się martwię ,ze moje serce jet juz bardzo słabe i każdy wysilek dla niego to jest wyzwanie. Proszę o pomoc. Byłam już u lekarza rodzinnego zrobił mi badania krwi na tarczyce ,na trójglicerydy cholesterol i potas i wszystkie są idealne .. to samo miałam chyba z 4 razy robione ekg u lekarze mówili ,że to jest nerwica lękowa bo z sercem nic się nie dzieje. Dodam jeszcze ,ze mierze codziennie cisnienie i mam książkowe .. w granicach 120/80. Proszę o pomoc ,nie wiem co mam myśleć. Chce normalnie żyć tak jak kiedyś , chce mi się plakac jak widzę , że inne osoby w moim wieku cieszą się z życia a ja ciągle myślę że mam chore serxe . Proszę o odpowiedz :(

Dzień dobry,
Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż potrzebuje Pani terapii i jest to jedyna metoda poradzenia sobie z problemem. Dobrym pomysłem byłaby również wizyta u psychiatry, który być może zaproponowałby farmakoterapię. Leczenie jest zwykle najskuteczniejsze, gdy ma charakter kompleksowy czyli obejmuje psychoterapię i farmakoterapię. Lekarze badający Panią mieli racje, gdyż rzeczywiście są to typowe objawy zaburzeń lękowych. Podejrzewam, że może to być zaburzenie lęku uogólnionego w którym pacjenci zamartwiają się przyszłością, przewidują katastrofy i często przeżywają lęk np. przed chorobą i śmiercią lub też zaburzenie hipochondryczne. Przy tego typu zaburzeniach obecne są także dolegliwości somatyczne w związku z czym jak najbardziej może je Pani u siebie kojarzyć z podłożem lękowym. Najprawdopodobniej ma Pani predyspozycje do zaburzeń lękowych i traumatyczne przeżycia stanowiły czynnik spustowy dla objawów. Na szczęście zaburzenia z tej grupy można z powodzeniem leczyć. Mam nadzieję, że podejmie Pani leczenie i szybko odczuje poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to znaczy,
że Pani problemy lękowe i dolegliwości somatyczne
mają podłoże psychologiczne.
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres związany ze śmiercią dziadka i ze śmiercią
kuzyna wywołał bezpodstawny, a jednak dla Pani zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Zaburzenia lękowe nie zagrażają życiu, nie prowadzą
do śmierci, ale znacznie obniżają jakość życia, gdyż życie
z nerwicą lękową to ciągły lęk, udręka i nasilające się
dolegliwości fizyczne, np. bóle w klatce piersiowej,
duszności, kołatanie serca…, które jeszcze bardziej potęgują
ten paniczny lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl