Co się dzieje z moją skórą głowy?

Mam 15 lat. Prawie całą skórę głowy mam pokrytą białymi płatami na czerwonych plamkach. Nie mogę odgadnąć, czy to łupież czy coś gorszego. I co może być tego przyczyną? Do tego włosy te strasznie mi wypadają, są bardzo cienkie i słabe, łamliwe. Co miesiąc powtarzam koloryzację czarną farbą, ponieważ właśnie po tym czasie, a nawet krócej, pojawiają mi się już kilkucentymetrowe odrosty. Czy mogę nadal farbować włosy? Może koniecznie powinnam zmienić farbę na jakąś inną? Podczas malowania moja skóra głowy okropnie szczypie i swędzi. Mój naturalny kolor to blond, nawet przed pomalowaniem wypadało mi włosów bardzo dużo każdego dnia.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Objawy które się u Pani pojawiły mogą być spowodowane nietolerancją stosowanego preparatu do koloryzacji włosów tym bardziej, że w trakcie farbowania już występują objawy, które powinny Panią zniechęcić do używania tej mieszanki. Również wypadanie włosów może być z tym związane. Jednak bez badania nie da się wykluczyć, że przyczyną dolegliwości jest inna choroba skóry głowy. Aby wyjaśnić przyczynę dolegliwości konieczna jest wizyta u dermatologa.
Jednak nawet jeżeli przyczyną będzie choroba skóry głowy odradzam Pani stosowanie preparatów do koloryzacji, które powodują podczas farbowania objawy które Pani opisuje. Przed nałożeniem farby zawsze powinno się wykonać próbę tolerancji preparatu.
Pozdrawiam