Co się dzieje z zapłodnioną komórką jajową?

Mam dość nietypowe pytanie. Chcę mieć dziecko, ale chodzi mi dokładnie o to, że nie dawno się kochałam z moim chłopakiem. Jesteśmy oboje pewni tego kroku. Z tego, co mi wiadomo, to dni płodne występują 10 dni przed miesiączka. Bardzo pragniemy tego dziecka. Nie wiem, czy zaszłam w ciążę, czy nie, ale dostałam okres i tutaj zaczyna się mój problem. Podobno kobieta, gdy jest w ciąży, może u niej wystepować okres nawet do 3 miesiąca ciąży. I właśnie jak to jest, bo z tego, co mi wiadomo zapłodniona komórka powinna się przed okresem zagnieździć w tej ściółce, co sie zgromadziła i okres nie powinien wystąpić, czy jak? Proszę o wyjaśnienie mi tego.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Owulacja wystepuje zazwyczaj 14 dni przed miesiączką. Po zapłodnieniu w jajowodzie komórka jajowa wędruje sobie kilka dni do macicy. Po kilkunastu dniach (zwykle 14) zygota zaczyna się implantować w błonę śluzową jamy macicy. Implantowanie to jakby "wgryzanie się" zarodka w błonę śluzową - może się przy tym pojawić trochę krwi, którą kobieta może wziąć za miesiączkę (zwłaszcza, że czas się mniej więcej zgadza ze spodziewaną miesiączką). Taka sytuacja nie zdarza się jednak często. Jeśli miała Pani okres, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Może Pani wykonać test ciążowy, aby się przekonać.

Mam nadzieję, że Pani starania niedługo dadzą efekt, ale przestrzegam przed zbytnim "napinaniem się". Dziecko to jest dar i częstokroć trzeba na niego trochę poczekać!

Pozdrawiam i życzę cierpliwości!