Co się dzieje - zawroty głowy?

Od 3 dni mam zawroty głowy, ale tylko jak się położę czy wstanę, a nawet jak przewrócę się na drugi bok. Z tymi zawrotami głowy pojawił się wzmożony głód, czyli w 30 min po posiłku jestem głodna. Mam bóle głowy od tego czasu i one się wzmacniają, jak mam te zwroty głowy. Wszystkie inne sprawy i układy działają dobrze, bo nic oprócz tego się nie dzieje i dojrzewanie też jest normalne (regularne okresy), więc co jest nie tak? Pozdrawiam, dziewczyna lat 16 w potrzebie... =(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Zawroty głowy mają zasadniczo pochodzenie ośrodkowe bądź obwodowe. W pierwszym przypadku diagnostyką i leczeniem zajmuje się specjalista neurolog, szukając przyczyny w ośrodkowym układzie nerwowym - pełna diagnostyka obrazowa, badanie EEG są standardem postępowania. W drugim przypadku, zawroty mogą być pochodzenia błędnikowego i właściwym specjalistą jest lekarz laryngolog. Oczywiście przyczyn może być znacznie więcej (np. kardiologiczne). Nie jest możliwe postawienie ostatecznego rozpoznania bez osobistego zbadania pacjenta i procesu diagnostycznego. Proponowałbym na początek wizytę u lekarza neurologa. Więcej na temat przyczyn i leczenia zawrotów głowy znajdzie Pani na naszym portalu www.abcmigrena.pl.