Co się stanie przy zbyt dużej korekcie wzroku?

Witam jaka korekta mniej więcej powinna być zastosowana przy korekcji. okulary -3.75. czy korekta powinna być taka sama czy większa. jeżeli większa to czy co się stanie jak powiedzmy korekta bedzie za duza? Dziękuję

Witam.korekta ma być wlasciwa czyli minimalna minusowy która daje dobre widzenie. Przekorygowanie skutkuje złym widzeniem z bliska lub bólami oczu lub głowy. Pozdrawiam serdecznie