Co spowodowało atak uderzenia ciepła, szybkiego bicia serca, zawrotów głowy?

Dzien dobry. Mam straszne objawy ale od początku. W zeszły czwartek przyszedłem do domu i nagle pojawiły się fale uderzeniowe ciepła, bardzo mocne bicie serca, zawroty głowy oraz uczucie jakbym miał umrzeć - dosłownie. Wywiozło mnie pogotowie tam zrobiono mi baranie krwi, tomografię głowy, zostałem przebadany przez internistę i neurologa oraz zrobiono mi stany zapalne. Wątroba trzustka wyszły ok. Byłem również u psychiatry który stwierdził że to lęk paniczny wywołany stresem ( prowadzę firmę )

Witam,

objawy opisane przez Pana są dość charakterystyczne dla ataków paniki- wielu pacjentów opisuje właśnie doświadczenie "jakby mieli zaraz umrzeć". Brak somatycznych przyczyn objawów potwierdzać może psychogenną naturę objawów.
W przypadku zaburzeń lękowych z napadami lęku oprócz farmakoterapii (leki przeciwlękowe) zalecam podjęcie psychoterapii- by zidentyfikować przyczyny dolegliwości a także lepiej radzić sobie z przeżywanym stresem

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl