Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co spowodowało ból jąder po siłowni?

Witam, ponad pół roku temu miałem uraz jąder w wyniku kopniecia. Byłem u urologa, najpierw stwierdziła zapalenie jądra i najadrza, potem ze jest to coś na zasadzie kontuzji i długo będzie się pewnie leczyć. USG nic nie wykrylo. Zostałem skierowany na następne USG za kilka miesięcy i wykryto u mnie małe zwapnienia na jadrach. Nie czułem bólu, ale wczoraj po siłowni znów zacząłem go czuć. Utrzymuje się do dzisiaj. Nie jest bardzo mocny, ale powoduje dyskomfort. Co może być powodem ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksandra Witkowska
79 poziom zaufania

Może to właśnie zwapnienia powodują ból, może odczuwa Pan powysiłkowe nadwyrężenie więzadeł w okolicy pachwin . Trudno jest mi się odnieść do sytuacji bez możliwości badania. pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety