Co spowodowało ból zęba i opuchnięcie dziąsła?

Dobry wieczór, cztery dni temu lekarz próbował usunąć mi piątkę, jednak nie był w stanie, rozwalił mi dziąsło i stwierdził, ze muszę wykonać pantomogram, a następnie ząb usunąć poprzez rozcinanie dziąsła lub chirurgicznie. Przez trzy dni bolał mnie ząb obok, a dzisiaj okazało się, ze mam opuchnięte dziąsło w okolicach zęba, którego nie dało się usunąć oraz tego, który bolał i znajduje się obok. Czy znacie Państwo powód zaistniałej sytuacji?

Opisane przez Panią objawy są naturalną reakcją na wykonywany zabieg - należy zastosować się do zaleceń lekarza i usunąć jak najszybciej ząb przeznaczony do ekstrakcji.