Co spowodowało opuchliznę pochwy?

Witam, mam pytanie. Po ostatnim stosunku z moim mężem mam opuchniętą pochwę na tyle, że widać opuchliznę gołym okiem, dodatkowo strasznie piecze i wypływa wydzielina. Brałam G******, bo miałam w domu. Upławy zniknęły a opuchlizna i szczypanie się powiększyło, czy to coś zaraźliwego? Co to może być? Opuchnięta jest cała górna część. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję bakteryjną pochwy. Stosowany preparat mógł okazać się niewystarczający. Aby stwierdzić czy rzeczywiście infekcja jest niedoleczona konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badania mikrobiologicznego.
Być może konieczne będzie zlecenie antybiotykoterapii miejscowej lub ogólnej. Zakażenie bakteryjne narządów płciowych mogą szerzyć się drogą płciową, stąd może dojść do przeniesienia zakażenia do narządów moczowo-płciowych Pani męża, skutkując stanem zapalnym. W przypadku wystąpienia objawów u Pani męża konieczne jest zlecenie leczenia dla obojga partnerów.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl