Co spowodowało podwyższenie wyników ALAT i ASPAT?

Od listopada mam podwyższone wyniki ALat Aspat i GGTP. Wtedy to ok. 80 (oba), w grudniu wyższe, bo ok 140 i 160 (alat i aspat) a ggtp 140, a w styczniu alat i aspat ok.115 a ggtp 212. Bilirubina cały czas ok, dwa usg nie wykazały nic, wirusowe zapalenia wykluczone badaniami krwi. Nie nadużywam alkoholu. Co jeszcze można zbadać, lub o czym to świadczy? Brałam wprawdzie w październiku dwa antybiotyki, czy jest szansa, że to po nich? Ale to chyba wszystkie wyniki powinny już spadać, a ggtp rośnie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby? Sugeruję wizytę w poradni hepatologicznej.
Pozdrawiam