Co spowodowało przerzedzenie i osłabienie włosów?

Witam od dłuższego czasu mam wrażenie, że włosy mi się przerzedzają.. głównie na linii czoła. Na czubku głowy itp. nie mam żadnych problemów, ale gdy patrzę na dawne zdjęcia widze, że na linii czoła (grzywka) włosy strasznie mi się przerzedziły i stały się cienkie. Równiez duzo włosow z czoła mi wypada, praktycznie co drugie przejechanie ręką widze że został tam jakiś włos. Czy to normalne? Dodam, że podczas mycia wypada mi ich koło 40-50.

Lek. Katarzyna Szymczak

Codziennie tracimy około 100 włosów, przyczyną większej utraty może być m.in. choroba tarczycy, sugeruję kontrolę tsh.
Pozdrawiam