Co spowodowało spadek odporności?

Ciałbym się zapytać o prawdopdobny powód spadku odporności. Od kilku miesięcy bardzo często się przeziębiam. O tyle mnie to dziwi, że wczesniej prawie w ogóle nie chorowałem. Jestem mężczyzną mam 38 lat, jestem osobą aktywną (chodzę na basen, dużo jeżdżę na rowerze). Dodam, że od prawie roku przyjmuję trittico ( przepisany przez lekarza na bezsenność). Czy może to być skutek uboczny triticco?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Triticco zdecydowanie nie zwiększa częstości infekcji - bez wątpienia nie jest to zatem skutek leku. Trudno jednak wskazać jednoznaczną przyczynę Pana objawów. W celu diagnostyki warto dokładnie zebrać wywiad, zbadać Pana oraz wykonać dodatkowe badania (morfologia, OB, analiza moczu, ocena funkcji tarczycy, parametry nerkowe, próby wątrobowe). W tym celu proszę zatem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.