Co spowodowało uraz i ból stawu skroniowo-żuchwowego?

Dwa dni temu siedząc, podczas rozmowy coś stało się z moją żuchwą po lewej stronie. Tzn poczułem jakby dosłownie się zsypała (Trudno to wytłumaczyć, nie było to żadne pyknięcie w szczęce a zwyczajne skruszenie lub właśnie zsypanie, przynajmniej tak to poczułem). Otwieram i zamykam szczękę normalnie, czuje lekki ból oraz blokade gdy dolną szczękę próbuje przesunąć w którąś z stron i zamknąć przy tym usta. Można wyczuć palcem, że lewa strona żuchwy jest niezauważalnie większa. Co to może być?

Jest to objaw zwyrodnienia stawu skroniowo żichwowego. Zwykłe jest on związany z wadą zgryzu, postawy lub urazem. Wymaga na pewno leczenia! Pozdrawiam