Co spowodowało wykwit na skórze pleców?

Witam! Chciałabym zapytać o objawy (kobieta, 28) - niewielki wykwit na skórze, jakby półpasiec (z boku na żebrach) - cała okolica swędzi i jest drażliwa, trochę boli - wyczułam 7 miękkich, przesuwalnych guzków pod skórą (okolice pach, żeber - boki), pojawiły się dość szybko - brak jakichkolwiek objawów osłabienia, choroby itd. Czy te guzki i półpasiec mogą mieć wspólną genezę ? Myślałam że to może tłuszczaki, zapisałam się na USG. Pod jakim kątem się badać (jaki lekarz, badania?) Dziękuję!

Najlepiej skoro są wykwity na skórze i podejrzenie półpaśca skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem, a skoro są guzy pod skórą wykonać USG zmian i skonsultować się ewentualnie w tej sprawie z chirurgiem ogólnym.