Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co spowodowało zaczerwienienie i swędzenie stóp po amoxycykliny?

W grudniu robiłam badania alergologiczne na antybiotyki. Wyniki pokazały, że nie mam nadwrażliwości na antybiotyki. Wczoraj Pani doktor przepisała mi - sugerując się że nie mam alergii - Ospamox 1000mg. Wieczorem wzięłam 1 tabletkę a rano obudziłam się z zaczerwionymi i swędzącymi stopami i dłoniami. Skóra mnie też piekła. Zastanawiam się czy to testy zostały źle wykonane i mam uczulenie na amoxycylinę czy coś innego mogło wywołać taką reakcję ?
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Wygląda to na uczulenie na antybiotyk, proszę już nie brać kolejnej dawki tylko wrócić do lekarza, który zlecił leczenie.

pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety