Co spożywać na kolację przy niedowadze?

Witam ;) Co polecacie państwo do spożywania na kolację ? Z takich prostych składników, lub gotowych produktów jak np. jakiś konkretny serek. Jem kolację 2-3 godziny przed snem, staram się zdrowo odżywiać. Mam niedowagę. Ważę 45 kg przy wzroście 164 cm. (Jeśli te informacje są potrzebne). Czeka m na odpowiedź

Trzeba pamiętać, że przy terapii na zwiększenie masy ciała ważne są wszystkie posiłki, nie tylko kolacja. Jest ona jednym z najmniejszych posiłków w ciągu dnia. Zalecamy spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu, o zwiększonej kaloryczności. Nie należy jednak sięgać po słodycze, fast foody i inne produkty, których spożycie z pozoru może wydawać się odpowiednie. Można do posiłku dodawać na zimno oleje roślinne, zabielać jogurtem zupy, sosy, podgryzać orzechy czy nasiona. Jeżeli chodzi zaś o propozycje na kolację, to tutaj panuje całkowita dowolność, z wyjątkiem produktów wzdymających, ciężkostrawnych, owoców. Może to być twaróg z np. ogórkiem, pomidorem, szczypiorkiem itd., koktajle warzywne na bazie jogurtów, maślanek, kefirów (z dodatkiem nasion i oliwy), różnego rodzaju sałatki (z rybą, z kurczakiem, z indykiem, z orzechami, z serem kozim, z serem mozzarella). Może Pani także przygotować sobie kanapki z wędliną i warzywami. Jeżeli jednak niska masa ciała będzie się utrzymywać zachęcamy do wizyty u specjalisty.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Przy niedowadze bardzo ważne są wszystkie posiłki nie tylko kolacja. Proszę zjadać kolację około 1,5-2h przed snem. Musi Pani bowiem popracować nad wzrostem tkanki tłuszczowej i wagi. zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń hormonalnych. Przed samym snem można wypić melisę i szklankę mleka z miodem. Na kolację można zjadać np twaróg z warzywami i pełnoziarnistym pieczywem lub pieczone ryby czy mięsa. Można zrobić też kanapki lub zjesc jaja.
Dokładny jadłospis najlepiej jest dobrać pod okiem dietetyka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry!

Należy pamiętać, iż przy terapii żywieniowej ważne są wszystkie posiłki, nie tylko kolacja. W ciągu dnia trzeba zadbać o gęstość odżywczą produktów (tak by zawierały jak najwięcej substancji wspomagających organizm). Nie należy sięgać po słodycze, fast foody i inne przetworzone produkty. Jeżeli chodzi o propozycje na kolację, to może Pani spożywać ryby, jaja - gotowane, w postaci omletów, sałatki z dodatkiem mięsa - kurczaka, indyka, ryb, orzechów / pestek, serów, kanapki (z chleba żytniego na zakwasie) z warzywami i ulubioną wędliną.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl