Co stosować na biegunkę w ciąży?

Witam. Mam 25 lat i jestem w 33 tygodniu ciąży. Od kilku dni mam biegunkę. Po dwóch dniach pojechałam do szpitala gdzie zbadało mnie dwóch lekarzy. Zapisali mi Nifuroksazyd i kazali brać aż 5 dni. Dzisiaj jest 4 dzień zażywania i nic mi nie przechodzi. Mam bóle brzucha i wszystko co zjem przeze mnie przepływa. Lekarz rodzinny u którego byłam zalecił abym odstawiła lek i zażyła antybiotyk Dumlox. Może lepiej wziąć węgiel? Jestem też na diecie lekkostrawnej- ryż, gotowane warzywa, rosołki.

Lek. Tomasz Budlewski

Rosołki nie są najlepsze . Proszę koniecznie ponownie udac się do lekarza rodzinnego lub prowadzącego ciąże