Mężczyzna , 20 lat Witam, mam 19 lat i w środę 08.02 mialem usuwany ząb ósemke. Dopoki znieczulenie trzymalo było oczywiście dobrze, lecz teraz po dwóch dniach caly czas sączy się trochę krew z rany, mam straszną opuchlizne i troche to wszystko boli. Doszla teraz także gorączka pomiedzy 38 a 39 stopni. Moje pytanie brzmi czy moge cos na to zaradzic, czy to normalne? Niestety mojego dentysty dzis nie ma i najpredzej bedzie w poniedziałek. Antybiotyk, leki na krzepniecie krwi oraz przeciwobrzekowe oczywiscie biore.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Sugeruję leki przeciwbólowe w regularnych odstępach czasu, co ok 6 godz, płukanie jamy ustnej np eludrilem oraz do smarowania np sachol i oczywiscie kontrola u stomatologa.
Pozdr

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ekstrakcja zęba – Zabieg wyrwania zęba czasami jest koniecznością. Jest kilka powodów, dla których ząb musi zostać usunięty, mimo iż miał służyć całe życie. Najczęstszym powodem jest zaawansowana choroba zęba (np. próchnica), rozwinięta do takiego stopnia, że nie da się jej wyleczyć, a mogłaby wywołać powikłania ogólnoustrojowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: